Sluit Logo Radar

Vorming: eetstoornissen bij jongeren

donderdag, 01 januari

Samen maken we het verschil voor jongeren met een eetstoornis! 

Ben jij een ambulante hulpverlener die werkt met kinderen en jongeren tot 23 jaar? Wil je jouw kennis over eetstoornissen vergroten en je vaardigheden in de begeleiding van deze doelgroep aanscherpen? Schrijf je dan in voor een van de vormingen van het MASTeam Eetstoornissen. 

 

Al onze vormingen zijn GRATIS

Het aantal gevolgde vormingsuren is geldig voor het portfolio voor geconventioneerde diëtisten en psychologen/orthopedagogen. Accreditering voor artsen wordt telkens aangevraagd.   

 

 

Basisvorming Eetstoornissen voor Oost-Vlaamse huisartsen

Als huisarts bent u vaak het eerste aanspreekpunt voor patiënten met eetproblemen. Maar hoe herkent u signalen vroegtijdig en hoe voert u het juiste gesprek? In deze praktijkgerichte vorming scherpt u uw expertise aan voor de dagelijkse praktijk.

Begeleiding: Amber Vandecruys (pediater)

Inhoud in vogelvlucht:

  • Vroegdetectie: Subtiele alarmsignalen herkennen vóór extreem gewichtsverlies.
  • Gesprekstechnieken: Taboes doorbreken en omgaan met weerstand of ontkenning.
  • Medisch beleid: Essentiële somatische controles en tijdig verwijzen.
  • Samenwerking: Jouw rol in het multidisciplinaire zorglandschap.

Waarom deelnemen?

  • Efficiënt: Korte sessies tijdens de middagpauze.
  • Praktisch: Direct bruikbare handvatten voor in de spreekkamer.
  • Accreditatie: Wordt aangevraagd.

ONLINE middagsessie:

Kies één van de volgende momenten van 12.30 tot 13.30u:

  • Maandag 16 maart 2026 
  • Donderdag 21 mei 2026 
  • Dinsdag 23 juni 2026

             IK SCHRIJF ME IN!

 

 

Motiverende gespreksvoering bij eetstoornissen

Focus op ambulante begeleiding van jongeren met beperkte veranderwens

Werken met jongeren met een eetstoornis vraagt veel van jou als hulpverlener. Zeker bij een laag BMI is de motivatie tot verandering vaak ver te zoeken en bots je als diëtist of psycholoog op een muur van weerstand. Hoe blijf je motiveren zonder in een machtsstrijd te belanden? In deze verdiepende vorming breiden we je 'gereedschapskist' uit met concrete technieken om beweging te krijgen in vastgelopen trajecten.

Begeleiding: Lore (diëtist) en Josefien (psycholoog)

Doelgroep: diëtisten en psychologen die ambulant werken met jongeren met een eetstoornis en behoefte hebben aan meer grip op complexe casuïstiek.

Praktisch

  • Datum: maandag 1 juni 2026 van 9.00 tot 12.00u
  • Locatie: AZ Jan Palfijn (Gent)

              IK SCHRIJF ME IN!

 

 

Welke vormingsnoden ervaar jij als hulpverlener als het gaat om eetstoornissen bij kinderen en jongeren? Laat het ons weten via onze online nodenbevraging. Zo kunnen we ons aanbod afstemmen op jouw behoeften.  

 

Heb je interesse in vormingen, maar zijn eetstoornissen nog zo goed als onbekend terrein?  Lees je in op eetexpert.be.

Deel dit nieuwsbericht

Ontdek de verschillende RADAR-programma’s

Ben je op zoek naar welke programma's RADAR heeft en wat ze doen? Dat vind je hier.